SONOKONFERENCE 2023

Jan Vopěnka  |  20. 10. 2023

Ve dnech 7.-8.10.2023 byla Českou společností pro ultrazvuk v medicíně, z.s. pořádána dvoudenní sonokonference se zaměřením na praktické použití ultrazvukových přístrojů v různých lékařských oborech. Přednášky a následné praktické workshopy se odehrávali v prostorách Anatomického ústavu 1. LF UK.

SONOKONFERENCE 2023

Spíše než jako konferenci jsme tuto akci vnímali jako velmi rozsáhlý workshop.

Během dopoledne si mohli studenti a lékaři vyslechnout přednášky jednotlivých odborníků, kteří přinášeli své pohledy na ultrazvukovou diagnostiku ze své praxe a upozorňovali na nesporné výhody takového vyšetření pro pacienta. Důraz byl kladen na tzv. POCUS (Point Of Care UltraSound) vyšetření, které se vyznačuje tím, že je lékař schopen udělat základní vyšetření během konzultace s pacientem, vyloučit některé diagnózy a naopak pacienta nasměrovat ke správnému specialistovi. Z kvalitně obsazeného programu nás dále velmi zaujal workshop Muskuloskeletální sonografie, který vedli MUDr. Tomáš Novotný, Ph.D., MBA a MUDr. Kamal Mezian, Ph.D. 

Konference byla velmi vydatně podporována jednotlivými prodejci ultrazvukové techniky, proto si mohli účastníci během celé soboty a neděle vyzkoušet práci na přístrojích více různých značek. Zastoupeny byly firmy VINNO,Canon, GE a Samsung.

Co si přečíst dále

MEDtechnic v Barceloně 2023

MEDtechnic v Barceloně 2023

Ve dnech 30. a 31.8.2023  proběhlo setkání evropských distributorů společnosti Vinno. Akce proběhla ve španělském hlavním městě Katalánska - Barceloně.

 

 

 

Otevřít článek MEDtechnic v Barceloně 2023
Vetclasses 2022 - kongres pro praxi malých zvířat

Vetclasses 2022 - kongres pro praxi malých zvířat

V pátek a v sobotu, 7.-8. října 2022 jsme se zúčastnili tradičního kongresu pro praxi malých zvířat VETclasses 2022, který se konal v KC Aldis v Hradci Králové.

Jako vystavovatelé jsme se mohli setkat s našimi stávajícími i novými zákazníky z oblasti veterinární praxe, kteří u našeho stánku soutěžili o 6 lahví kvalitního kutnohorského vína.

Otevřít článek Vetclasses 2022 - kongres pro praxi malých zvířat
Medtechnic na výstavě zdravotnické techniky Medica 2022

Medtechnic na výstavě zdravotnické techniky Medica 2022

Ve dnech 14.-17.11.2022 jsme opět vyrazili na největší výstavu v Evropě zaměřenou na medicínu a zdravotnickou techniku. Medica se konala tradičně v Düsseldorfu. Jde o mezinárodní akci, kde se setkávají tisíce odborníků a firem z celého světa.

Otevřít článek Medtechnic na výstavě zdravotnické techniky Medica 2022