3D/4D-mód

Jan Hetlfeiš  |  2. 9. 2021
  • Mechanický, nebo elektronický pohyb hlavice sondy
  • 3D postprocesové, 4D realtime zobrazení
3D/4D-mód

 


Obrazová data ve stupních šedi jsou zpracovávána ve 3D ultrazvuku opakovaným skenováním více rovin během několika sekund, aby se dosáhlo jednoho obrazu vykreslujícího povrch a tří kolmých rovinných obrazů. 4D obrazu je dosaženo opakováním 3D obrazů v krátkých intervalech, tj. 3D a 4D ultrazvuk jsou založeny na jednoduchých obrazech v B-režimu. Během akvizice 3D/4D je plod v děloze vystaven ultrazvukovému paprsku pouze na několik sekund a je stejně krátký jako skenování v režimu B v reálném čase. 

Jednoduché 3D zobrazování je proto stejně bezpečné jako jednoduché skenování v režimu B. Ultrazvuk 4D je také bezpečný jako jednoduché skenování v režimu B, ale expozice ultrazvukem by měla být kratší než 30 minut. Tepelný index (TI) a mechanický index (MI) by měly být nižší než 1,0 a ultrazvuková studie je regulována Dopplerovým ultrazvukem, pokud je kombinována s jednoduchým 3D nebo 4D ultrazvukem. V poslední době některé články uvádějí funkční změny neuronálních buněk mozkových plodů a apoptózy jaterních buněk pomocí Dopplerova ultrazvuku. V této zprávě diskutujeme buněčnou apoptózu ultrazvukem. 

Diagnostické bezpečnosti ultrazvuku je dosaženo řízením výstupního pulsu a kontinuálních ultrazvukových vln pomocí tepelných a mechanických indexů, které by měly být <1,0 při abdominálním a transvaginálním skenování, pulzním Doppleru, stejně jako 3D a 4D ultrazvuku. Nejnižší prostorová maximální časová průměrná (SPTA) intenzita ultrazvuku pro potlačení růstu kultivovaných buněk je 240 mW/cm2, pod níž nebyl hlášen žádný účinek ultrazvuku. Uživatel ultrazvuku musí být vyškolen, aby rozpoznal ultrazvukové bioefekty; tepelné a mechanické indexy a jak je snížit, když jsou na displeji monitoru vyšší než 1,0;


 

Co si přečíst dále

MEDtechnic v Barceloně 2023

MEDtechnic v Barceloně 2023

Ve dnech 30. a 31.8.2023  proběhlo setkání evropských distributorů společnosti Vinno. Akce proběhla ve španělském hlavním městě Katalánska - Barceloně.

 

 

 

Otevřít článek MEDtechnic v Barceloně 2023
Vetclasses 2022 - kongres pro praxi malých zvířat

Vetclasses 2022 - kongres pro praxi malých zvířat

V pátek a v sobotu, 7.-8. října 2022 jsme se zúčastnili tradičního kongresu pro praxi malých zvířat VETclasses 2022, který se konal v KC Aldis v Hradci Králové.

Jako vystavovatelé jsme se mohli setkat s našimi stávajícími i novými zákazníky z oblasti veterinární praxe, kteří u našeho stánku soutěžili o 6 lahví kvalitního kutnohorského vína.

Otevřít článek Vetclasses 2022 - kongres pro praxi malých zvířat
Medtechnic na výstavě zdravotnické techniky Medica 2022

Medtechnic na výstavě zdravotnické techniky Medica 2022

Ve dnech 14.-17.11.2022 jsme opět vyrazili na největší výstavu v Evropě zaměřenou na medicínu a zdravotnickou techniku. Medica se konala tradičně v Düsseldorfu. Jde o mezinárodní akci, kde se setkávají tisíce odborníků a firem z celého světa.

Otevřít článek Medtechnic na výstavě zdravotnické techniky Medica 2022